на головну сторінку

1. Подача пропозиції


Сформулюйте вашу ідею, скаргу чи пропозицію. Намагайтеся викласти її зрозуміло та лаконічно - безпосередньо для пропозиції у вас є 250 символів.
Якщо пропозицію необхідно пояснити - прокоментуйте її, для такого коментарю у вас є ще 500 символів.
Пам'ятаєте, чим простіше ви сформулюєте вашу пропозицію, тим більша кількість людей проголосує за неї.
Щоб ваша пропозиція не загубилася серед інших, ми ввели систему територіальної фільтрації. Виберіть зі списку територію, якої безпосередньо стосується ваша пропозиція - це може бути вся Україна, може бути окреме село чи район міста. Чим точніше ви вкажете таку територію, тим простіше буде знайти вашу пропозицію вашим сусідам, які зможуть голосувати за неї.

2. Публікація пропозиції


Для контролю над дотриманням Правил, всі пропозиції проходять попередню модерацію. Пропозиції, що пройшли модерацію, публікуються протягом одного робочого дня. Пропозиції, що не пройшли модерацію, повертаються відправникові із зазначенням причини повернення, або без зазначення причини, або видаляються з відповідним повідомленням відправника протягом одного робочого дня.

3. Голосування за пропозиції


Опублікована пропозиція автоматично стає доступною для голосування. Залишатися доступною для голосування пропозиції можуть протягом семи днів від дня останнього голосу за таку пропозицію, але не більше, ніж протягом одного місяця від дати публікації пропозиції. Адміністрація сайту залишає за собою право на збільшення терміну публікації будь-якої пропозиції.
Для кожної пропозиції передбачено три варіанти голосування: «за», «проти» й «утримався».
При закритті голосування і прийнятті рішення про направлення звернення до державного органу, необхідна для цього кількість голосів розраховується шляхом вирахування з кількості голосів «за» кількості голосів «проти».
Основний перегляд пропозицій на сайті фільтрується за новизною - показуються спочатку останні пропозиції, за кількістю голосів «за» - показано спочатку пропозиції з найбільшою кількістю голосів «за», за останніми голосам - показуються спочатку пропозиції, за які віддані останні голоси «за» відвідувачами сайту.
Крім цього, на сайті передбачена додаткова фільтрація пропозицій - за територіальною приналежністю, за кількістю голосів «проти», а так само за загальною кількістю голосів.

4. Звернення до відомства


Якщо за відведений проміжок часу пропозиція набирає достатню кількість голосів, консультанти сайту надають на безоплатній основі консультаційну та методичну підтримку відправнику пропозиції щодо складання офіційного звернення у відповідне відомство. Адміністрація сайту публікує дані, що надходять про хід розгляду такого звернення, і допомагає відслідковувати строки такого розгляду.
Необхідна кількість позитивних голосів для пропозицій, що стосуються:
центральних органів влади - 1000 голосів;
області або міста Києва - 500 голосів;
обласного центру з населенням більше 800 тис. - 400 голосів;
обласного центру з населенням менше 800 тис. - 300 голосів;
району (в т.ч. району міста) - 250 голосів;
районного центру - 200 голосів;
селища чи села - 100 голосів.


Адміністрація сайту залишає за собою право змінювати необхідну кількість голосів для нових пропозицій.

Після того, як пропозиція набере достатню кількість голосів, Адміністрація сайту зв'язується з відправником такої пропозиції, використовуючи надані контактні дані для надання консультаційної, методичної та інформаційної підтримки за зверненням у відповідне державне відомство.
Рішення про таке звернення відправник пропозиції приймає самостійно та добровільно. У разі відмови останнього від звернення в державну структуру, пропозиція супроводжується відповідною міткою, замість передбаченої мітки про стадії розгляду звернення.

5. Архів пропозицій


Всі опубліковані пропозиції, які не набрали достатньої кількості позитивних голосів, після закінчення терміну публікації, не видаляються, а зберігаються в Архіві пропозицій. Голосування за архівні пропозиції неможливе.
Всі опубліковані пропозиції, які набрали достатню кількість позитивних голосів, після проходження всіх стадій розгляду звернення або після відмови відправника пропозиції таке звернення складати зберігаються в Архіві пропозицій під спеціальною міткою «Прийняті пропозиції».

6. Альтернативна пропозиція


Крім голосування «за» чи «проти» за будь-які пропозиції, користувач сайту має можливість подати альтернативну пропозицію до вже опублікованої, якщо він не згоден з формулюванням такої пропозиції або вважає власний виклад пропозиції більш ефективним і раціональним.
Загальні вимоги до альтернативних пропозицій збігаються з вимогами до основних пропозицій, як в частині змісту, так і в частині процедури голосування і прийняття рішення за результатами голосування.
Крім цього, подана альтернативна пропозиція повинна фактично являти альтернативу основній пропозиції. Адміністрація сайту залишає за собою право про прийняття рішення по перевірці альтернативності тієї або іншої пропозиції.